Kadıköy Anadolu Lisesi

Dosya:Kmkal logo.gif

Kadıköy Anadolu Lisesi (KAL veya eski adıyla Kadıköy Maarif Koleji) İstanbul’un Kadıköy semtinde bir lise.
Ulusal Başarı ödülüne sahip ilk ve tek öğretim kurumu olan[kaynak belirtilmeli] okul, aynı zamanda İstanbul Teknik Üniversitesi’nin her yıl verdiği en çok öğrenci gönderen okul olarak RAGIP DEVRES ödülüne en çok hak kazanan okul konumundadır.
Sözel derslerin Türkçe okutulduğu okulda; sayısal dersler, alan dersleri alınana kadar İngilizce okutulmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonucuna göre öğrenci alan okulun, kampüs içinde kız ve erkek öğrencilerin kabul edildiği 180 kişilik bir de pansiyonu bulunmaktadır. Kampüsü konumu itibariyle Kalamış ve Moda manzarasına hakimdir. Okulun mezunları “Martı” olarak anılır.
Kadıköy Anadolu Lisesi ülkemizdeki;
En büyük lise festivalini[1] düzenlemektedir. (KALfest)
Kesintisiz İngilizce Hazırlık Eğitimi veren tek devlet orta öğretim kurumudur.
Toplam Kalite Yönetimi (TQM) ‘ni işleyişe alan ilk devlet lisesidir.
Ulusal Kalite Başarı Ödülü takdim edilen ilk orta öğretim kurumudur.
Kadıköy Anadolu Lisesi Tarihçesi

Türkiye Cumhuriyeti’nin yeni kurulduğu yıllarda genç cumhuriyete yön verecek üst düzey eğitimli siyasetçi, bilim adamı ve sanatçılar yetiştirmek amacıyla, Bakanlar Kurulu kararı ile meclis kararıyla Maarif Vekaleti (Milli Eğitim Bakanlığı) tarafından Kadıköy ilçesinin Moda semtindeki, günümüzde halen kullanılan kampüsünde “Kadıköy Maarif Koleji” adıyla kurulmuştur. Kurulduğu günden bugüne cumhuriyete hizmet etmiş, dünya çapında tanınan pek çok ünlü mezun vermiştir. Okulun kurulduğu ilk yıllarda koleje zorunlu yatılı olarak yalnız erkek öğrenciler kabul edilirken, 1964 yılından sonra kız öğrenciler de kabul edilmeye başlanmış ve yatılılık zorunluluğu kaldırılarak koleje gündüzlü öğrenciler de kabul edilmeye başlanmıştır.
“Memleketimizle dünya milletleri arasında günden güne artan kültürel ve ekonomik temaslar ve yurdumuzda büyük bir hızla gelişen iktisadi ve teknik çalışmalar için belli başlı dünya dillerini hakkıyla öğrenen, ilmi çalışmalardan daha geniş ölçüde faydalanmasını bilen gençlere şiddetle ihtiyaç hissedilmektedir”. TBMM Tutanak Dergisi (1955 Cilt 5)
Okulun ilk yıllarında eğitim yapılan ana binası, Kapusen tarikatına ait ahşap bir manastırdı. Bu tarikat Lozan Anlaşmasına girmeyen dinsel bir topluluktu. I. Dünya savaşı sırasında kimsesizler okulu olarak kullanılan bina, İstanbul’a giren işgal kuvvetlerince boşaltılıp Kermelit Rahiplerine verilmiştir. Okul açılma fikrinden sonra bakanlık eski Kadıköy Kız Lisesi’nin bulunduğu araziyi satın almış fakat konumu ve bahçenin elverişliliği üzerine şu anki araziyi kullanma kararı almıştır. Zamanın İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Hayrullah Örs tarafından Kermelit Rahibeleri maddi olarak tatmin edilerek binalar boşaltılmış ve restorasyonu için manastır binası Ankara ve İstanbul Yapı Sanat Enstitülerine verilmiştir. Restorasyon tamamlandıktan sonra kolej 1955 yılında eğitim öğretim hayatına başlamıştır.
Kolejin ilk ve kurucu müdürü Macit Kılıçeri’dir. Okul 4 hazırlık sınıfı ile eğitim hayatına başlamıştır. Bu ilk hazırlık sınıflarına Fatih Sınıfları adı verilmiştir. Okul, bu değerli müdürünün çabalarıyla kısa sürede eğitim ve sosyal yönden hızla gelişmiş ve Kadıköy Maarif ekolünün temelleri bu yıllarada atılmaya başlanmıştır. Ne yazık ki kolej bu çok değerli müdürünü kısa zamanda kaybetme mutsuzluğunu yaşamıştır. Okulun kurucu müdürü Macit Kılıçeri’nin vefatı üzerine, yine Kılıçeri’nin okul arkadaşı olan Kamil Günel okula müdür olarak atanmıştır. 27 Mayıs Askeri Müdahalesi sonrasında kendisi istemese de Maarif Vekaletine Müfettiş olarak atanarak yerini Vehbi Güney’e bırakmıştır.
Okul, üçüncü müdürü Vehbi Güney’in çabalarıyla fen ve matematik derslerinde ilk mezunlarından itibaren önemli başarılar yakalamıştır. Vehbi Bey’in müdürlüğüne kadar sadece yabancı kökenli öğretmenler göreve kabul edilirken, onun müdürlüğü ile birlikte daha çok Türk kökenli ama İngiltere ve Amerika’da eğitim görmüş öğretmenler kabul edilmeye başlanmıştır.
1968 yılında okulun yeni pansiyon binası inşaası bitmiş, 1976 yılına girildiğinde yeni ana bina hizmete girmiştir. Bu tarihte okulun adı bakanlık kararı ile değiştirilmiş “Kadıköy Anadolu Lisesi” yapılmıştır. 1991-1992 yılında hazırlık sınıfı iki yıla çıkarılan okul, 2002-2003 eğitim yılından itibaren 1 yıl ingilizce hazırlık 4 yıl lise olarak eğitim-öğretim hayatına devam etmektedir.
Okul 2010-2011 öğretim yılından başlayarak Fransızca eğitimine son vermiştir.
Okul Müdürleri

Macit Kılıçeri (Kurucu Müdür)1955 – 1958
Kamil GÜNEL 1958 – 1960
Vehbi GÜNEY 1960 – 1971
Süleyman ÖZYİĞİT 1971 – 1978
Selçuk EROĞLU 1980 – 1980
Yunus Emre ÖZULU 1980 – 1982
Hikmet DEMİRÇELİK 1982 – 1985
Yüksel KANYA 1985 – 1985
Turan Cavit ÖZ 1985 – 1986
Mustafa TÜRKÖZ 1986 – 1990
Orhan TEKİN 1991 – 1992
Mustafa TÜRKÖZ 1992 – 1993
Orhan TEKİN 1993 – 1994
Velittin DEMİRKOL (V.) 1994 – 1996
Mustafa TÜRKÖZ 1996 – 1999
Osman Nuri EKİZ 1999 – 2010
Semiha GEZER 2010 – 2011
Osman Nuri EKİZ 2011
Semiha GEZER 2011 – 2012
Mustafa Kamil ÖNALAN 2012 –

Okul Renkleri
Kurulduğu ilk günden bu yana okulun renkleri, siyaha çalan tokça bir yeşil ve düz bir sarıdır. Aynı zamanda üçüncü bir renk olarak siyah ya da beyaz tercih edilmektedir.
Okul Amblemi
Kadıköy Maarif Kolejinin açıldığı 1955 yılında Uğur Ergun (Okul No 62) ve Şeref F. Günday ( Okul No 55) bir akşam mütalâasında birlikte oturup Kadıköy Maarif Kolejinin armasını oluşturdular. Martı onların en çok sevdiği kuştu ve halen de öyledir. Çünkü martı pırıl pırıl temizliği ve güzelliğinin yanında kendisi karada, havada ve denizde hayatını sürdürdüğü gibi yavrularının da aynı şekilde yaşamaları için onları canı gönülden korur, besler ve eğitir. Dolayısıyla, martı yaşadığı ortamlar itibariyle insanların da başarıyla benimsediği yaratıklardan biridir. Armadaki, yeşil ve sarı renklere gelince: Ayni gün Müdür Vekili ve Baş Muavin Sayın Fatma İncediken’in odasında okul üniforması görüşülmüş ve Şeref F. Günday’ın yeşil kadife ceketi, ve ona ilaveten yeşil kep ve gri pantolon Kadıköy Maarif Kolejinin resmi üniforması olarak kararlaştırılmıştır. Armadaki sari renk ise yeşil ile birlikte güzel bir renk uyumu sağladığından Uğur ve Şeref tarafından seçilmiştir. Martinin vücudu ve kanatlarıyla ikinci bir K harfi oluşturup K harfinin üstüne yerleştirip armanın şeklini Uğur Ergun gerçekleştirmiştir. Armanın sol göğüs ceket cebi üzerinde yerini almasıyla da Kadıköy Maarif Koleji Üniforması Sayın Fatma İncediken tarafından onaylanıp son resmi şeklini almıştır.
Ayrıca, Kadıköy Maarif Kolejinin yukarıda tanımı yapılan armasını başlık olarak taşıyan ilk gazetesi Sea Gull da Şeref F. Günday (55) ve Uğur Ergun (62) tarafından kurulmuş ve yayınlanmıştır.
Okul amblemi, kurulduğu ilk yıldan bu yana iyileştirmeler dışında hiç değişmemiştir. Siyah ya da Beyaz bir zemin üzerinde Yeşil bir eğri içinde, Kadıköy ve Kolej isimlerini temsilen Sarı renkli “K” harfi ve üzerinde beyaz bir martı bulunmaktadır.
Okul Marşı [değiştir]
Beste: Hikmet Günsel
Güfte: Nezahat Somar
Işığımız ilimdir, yolumuz vatan yolu
Ruhumuzu titreten ümittir hedefimiz.
Yarına varmak için kalbimiz iman dolu
Maarif Koleji’nin hız alan gençleriyiz.
Türk gücünü bu hızla dile getireceğiz,
Aldığımız görevi sona erdireceğiz.
Kadıköy Koleji’miz, feyz aldığım ocağım
Senden aldığım hızla yolumu bulacağım.
Marş buradan indirilebilir.
Kampüs Hayatı

32 Dönümlük Bir arazi üzerinde toplam 5 hizmet binası sahip olan okul, büyüklüğü ve elverişli spor alanları ile renkli bir kampüs hayatına sahiptir. Okulun 180 kişilik bir pansiyonu bulunmaktadır. Kampüs içerisinde;
Kapalı Spor Salonu (650 kişi kapasiteli Tribünüyle),
Konferans ve Tiyatro Salonu (350 Kişi Kapasiteli),
Bir Deneme Sahnesi (50 Kişilik),
Bir yemekhane (aynı anda 750 kişiye hizmet verebilir),
Bir sınav salonu (300 Kişilik),
İki Kantin, bir Cafe (cafe mezunlar ve ziyaretçiler için),
Bir Bilardo ve Masa tenisi Salonu,
Üç Bilgisayar Laboratuvarı,
İki Fizik Laboratuvarı,
İki Kimya Laboratuvarı,
İki Biyoloji Laboratuvarı,
İki Yabancı dil Laboratuvarı
bulunmaktadır.
Üniversite Başarısı

Kadıköy Anadolu Lisesi Türkiye’de anadolu liseleri arasında (üniversite başarısı olarak) en başarılı okuldur.
Okul Kulüpleri
Okul öğrencilerinin istekleri doğrultusunda kurulan kulüplerde, öğrenciler ilgi alanlarına göre sosyal ya da sanatsal aktivitelerde yer alabilmekte, proje geliştirebilmektedir. Okullarda henüz kol adı altında bu faaliyetlerin yapıldığı dönemlerde kurulan kulüpler aracılığı ile öğrenciler zorunlu olarak bir “kol” çalışması yapmaktan ziyade ilgi alanlarına giren ya da kendilerini geliştirmek istedikleri alanlardaki kulüp faaliyetlerine katılabilme fırsatını yakalamıştır. Daha sonra bu model tüm Türkiye’de faaliyete geçirilmiş ve “kol” faaliyetleri yerini kulüp faaliyetlerine bırakmıştır.
Halen mevcut kulüpler alfabetik sırayla aşağıdaki gibidir.
Almanca Kulübü
Atatürkçü Düşünceyi Geliştirme Kulübü (ADK)
Biyoloji Kulübü (BioKAL)
Coğrafya Kulübü (COKAL)
Çevre Eğitimi ve Uygulama Projesi-“ÇEP”‘ ve Çevre Koruma Kulübü
Çizgü Roman Kulübü
Dans Kulübü
Doğa Sporları Kulübü
Echo-İngilizce Konuşma Kulübü
Felsefe Kulübü
Gezi İnceleme Kulübü
Kişisel Gelişim ve Meslek Tanıtım Kulübü
Kütüphanecilik Kulübü
Kültür Edebiyat Kulübü
Matematik Kulübü
Model United Nations Kulübü (KALMUN)
Mühendislik Uygulamaları Kulübü (MUKAL)
Müzik Kulübü
Perküsyon Kulübü
Proje Hazırlama Kulübü
Resim Kulübü
Sinema Kulübü
Sivil Savunma ve Deprem Kulübü
Sosyal Sorumluluk Kulübü
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Çocuk Esirgeme-Kızılay Kulübü
Spor – Satranç Kulübü
Tarih Kulübü (Yatılı)
Tiyatro Kulübü
Türkçe Münazara Kulübü
Türkkal Kulübü ( Türkçeyi Koruma ve Geliştirme Kulübü )
Özel Günler ve Etkinlikler

Talaş Kebabından Talaş Böreğine
Okulun 50 ve 60’lı yıllarında, ahçıbaşı Faik (Bilgi) Usta’nın elinden çıkan talaş kebabı büyük bir beğeni ve ün kazanmış, mezuniyet törenlerinin unutulmaz yemeği ve “ADI” olmuştur…
Bu özel aş, daha sonraları yerini Cuma günleri çıkan “Talaş Böreğine” bırakmıştır. Talaş Böreği ise Mezunlar Derneği Kalid tarafından Çamlık’ta düzenlenen yıllık mezunlar buluşmasının simgesi ve adı olmuştur.
Kristal Martı Ödülleri
Kristal Martı, Kadıköy Maarif Koleji ve Anadolu Lisesi mezunları arasından son bir yıl içinde kendi alanları veya branşlarında belli bir başarıya imza atarak isimlerini duyurmuş, bir bilim veya sanat eseri vermiş veya Kadıköy Maarif Koleji ve Anadolu Lisesi’ne ve camialarına desteği olan mezunlar arasından seçilen kişilere verilmektedir. Daha geniş bilgi için Kristal Martı
KALfest
Ağırlıklı olarak 11. Sınıf öğrencilerden oluşan Öğrenci Meclisi tarafından her yıl öğretim yılının sonuna doğru düzenlenir. Bir hafta boyunca söyleşilerin, film gösterimlerinin, tiyatro oyunlarının sahnelenmesinin ardından festival, büyük bir konser günü ile sonlanır.
Yılın Fark Yaratanları Özel Ödülü
Öğrenci meclisi tarafından öğretim yılı içerisinde yapılan anketler doğrultusunda, o yıl için yılın kendi alanlarında fark yaratan, çalışmalarıyla değer katan kişilere verilen bir ödüldür. Ödül, KALfest kapsamında okulda yapılan bir tören ile sahiplerine takdim edilir.
Liselerarası Satranç Turnuvası
Geleneksel olarak her yıl Türkiye’deki ortaöğretim kurumları arasında yapılan turnuvanın, bu yıl 3.sü gerçekleşicektir.
Liselerarası İngilizce Münazara Yarışması
Geleneksel olarak her yıl İstanbul’daki en iyi ortaöğretim kurumları arasında yapılan ingilizce münazara yarışmasında yarışacak okullar, özel bir komisyon tarafından seçilip davet edilmektedir.

Destek Kuruluşları

Kadıköy Maarif Koleji ve Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği
Kısa adı KALİD olan dernek, 1987 yılında “Kadıköy Kolejinden Yetişenler Derneği” ile birleşerek yeniden yapılanma sürecine girmiştir. Günümüzde faaliyetlerini Bahariye Caddesi üzerindeki merkez ofisinde ve okul içerisinde yer alan irtibat bürosunda sürdürmektedir. Maarif Mezunları arasında dayanışmanın sağlanması, dönemler arası tanışıklığın ve işbirliğinin geliştirilmesi ve birlikteliğin güçlendirilmesi için çalışan Dernek, Eğitim Vakfı “KALEV” ile de ortaklaşa olarak halen okulda öğrenim gören öğrencilere, ayrıca mezun olan ancak halen üniversite öğrenimine devam eden ihtiyaç duyan Maariflilere burs imkânı sağlamaktadır.
Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı [değiştir]
1985 yılında kurulan eğitim vakfı, temel olarak okul içerisindeki eğitim öğretim faaliyetlerinin kalitesinin arttırılması amacıyla çalışmaktadır. Yabancı öğretmenlerin istihdamı, okulda görev alan personelin bir kısmının istihdamı vakıf tarafından gerçekleştirilmektedir. Mezunlar derneği Kalid ile ortaklaşa lisede okuyan öğrencilere ve kulüplere Martı Burslarını sağlamaktadır.
Kadıköy Anadolu Lisesi Spor Kulübü
Kadıköy Maarif Spor Kulübü, 2003 yılında Kadıköy Anadolu Lisesi öğrencileri, eğitim vakfı ve mezunlar derneğinin çabalarıyla kurulmuş bir spor kulübüdür. Kuruluş gayesi, lisede eğitimlerine devam eden öğrencilere spor alanında da destek olmak, Türk Sporunun gelişmesi ve desteklenmesini sağlamaktır.
Okul – Aile Birliği
Halen öğrenim gören öğrencilerin velilerin gönüllü katılımları ile faaliyet gösteren kurum, okul içerisinde yer almakta ve her yıl seçimler ile kadrosu değişmektedir.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Kad%C4%B1k%C3%B6y_Anadolu_Lisesi

Kadıköy Anadolu Lisesi, also commonly known as Kadıköy Maarif College, abbreviated Kadıköy Maarif or KAL, is one of the oldest, most prestigious Anatolian High Schools and internationally renowned high schools of Turkey; located in Moda, Istanbul. The education languages are Turkish and English. Secondary foreign language offered is German.

History

The original building, which unfortunately no more exists, dates back to before World War I and was built by the Franciscan Capuchin Order. The building was inhabited by the followers of this sect for many years. After the National Ministry of Education decided to open a high school in the Kadikoy district, negotiatians that lasted many years took place between the ministry and the Capuchins. In 1955 the school opened as the Kadikoy Maarif Koleji. In 1968 a second building was added to the school which served as a dormitory. In 1976 and 1977 two more buildings were added. For many years it was ranked as the biggest highschool in the Balkans.

After a new education structure was established in the Ministry of Education, the School’s name changed from Kadikoy Maarif Koleji to its present name, Kadikoy Anadolu Lisesi (KAL). Like Galatasaray High School and Istanbul Lisesi, it used to have 2-years English preparation period and an independent curriculum, but from the year 2006 the system has changed. From that time the school has 1-year prep and 4 years of lycee education. With over 1500 students, and a 94.1 percent university entrance level, it has always been of one the most important schools in Turkey.

Headmasters of the school

Headmaster Years
Macit KILIÇERİ (Founding Headmaster) 1955–1958
Kamil GÜNEL 1958–1960
Vehbi GÜNEY 1960–1971
Süleyman ÖZYİĞİT 1971–1978
Selçuk EROĞLU 1980–1980
Yunus Emre ÖZULU 1980–1982
Hikmet DEMİRÇELİK 1982–1985
Yüksel KANYA 1985–1985
Turan Cavit ÖZ 1985–1986
Mustafa TÜRKÖZ 1986–1990
Orhan TEKİN 1991–1992
Mustafa TÜRKÖZ 1992–1993
Orhan TEKİN 1993–1994
Velittin DEMİRKOL (Substitute) 1994–1996
Mustafa TÜRKÖZ 1996–1999
Osman Nuri EKİZ 1999–…

Kadıköy Maarif College Extracurricular Activities

 

Publications

 • Martı – (The Literature Magazine published quarterly)
 • Echo – (The School’s Newspaper published monthly)
 • Kadikoy Maarif (Quarterly Magazine published by Kalid, Writers are all graduates)

Sports

 • Badminton
 • Basketball
 • Football (soccer)
 • Fitness
 • Handball
 • Volleyball
 • Skiing
 • Table Tennis
 • Tennis
 • Ultimate

Music

 • Choir
 • Drums
 • Flute
 • Guitar
 • Ney
 • Piano
 • Strings
 • Jazz Orchestra (Phönix)

Clubs

 • Kemalist Idea Club (Atatürkçü Düşünce Kulubü)
 • Art and Drawing
 • Astronomy
 • Cartoon-Anime
 • Chess
 • Cinema
 • Civil Protection
 • Computer and Informatics
 • Film Making
 • Folklore
 • English Culture and Literature
 • English Theatre
 • Math
 • Model United Nations
 • Modeling
 • Modern Dance
 • Philosophy
 • Press Club
 • Photography
 • Robotics
 • Science and Technology
 • Social Sciences
 • Sport
 • Theatre
 • TÜBİTAK
 • Turkish Culture and Literature
 • Turkish Debating (Türkçe münazara)
 • Travel and Sightseeing
 • Tracking and Camping

Festivals and organizations

Culture Week

Kalfest

It is one of the greatest school festivals in Turkey, takes place in the campus and lasts for a week. A lot of activities such as interviews, exhibitions, concerts and shows are organized by students of the school.

Highschool Chess Tournament

Notable Kadıköy Maarif College Alumni

Politicians

Ambassadors

 • Ahmet Ökçün
 • Alev Kılıç
 • Atilla Günay
 • Gürcan Türkoğlu
 • Lale Tek Ülker
 • Mehmet Gücük
 • Mehmet Babür Hızlan
 • Oğuz Özge
 • Selahattin Alpar
 • Yusuf Buluç
 • Ünal Çeviköz
 • Uğur Ergun
 • Vakur Gökdenizler

Scientists

 • Engin Umut Akkaya
 • Ahmet Demir
 • Ali Murat Erkorkmaz
 • Aslı Deniz Helvacıoğlu
 • Metin Arık
 • Sinan Goker
 • Türker Armaner
 • Utkan Demirci
 • Yavuz Selim Karakışla
 • Türker Sandallı
 • Murat Tekalp
 • Murat Tuzcu
 • Güven Güzeldere
 • Nur Ahmet Erözenci
 • Levent Akın
 • Serdar Erdine
 • Veysel Batmaz
 • Hasan İlkova
 • Naz Çavuşoğlu
 • Ahmet Caliskan
 • Şükrü Yarcan

Artists

 • Acun Ilıcalı
 • Altan Erkekli
 • Can Gürzap
 • Cenk Durmazel
 • Ceyda Düvenci
 • Eriş Akman
 • Ezgi Özsöyüt
 • Ersin Pertan
 • Mehmet Birkiye
 • Murat Erton
 • Oyku Akgurgen
 • Özge Ersu
 • Savaş Karakaş
 • Tunçel Gülsoy

Journalists

 • Acar Yavuz

Writers

 • Alev Ilıcalı
 • Ali Hikmet
 • Billur Kalkavan
 • Cem Şancı
 • Deniz Spatar
 • Emre Aköz
 • Erinç Yeldan
 • Kutlukhan Kutlu
 • Leman Aygün
 • Nilgun Marmara
 • Orhan Kahyaoğlu
 • Özer Bal
 • Özer Yelçe
 • Pınar Sümer
 • Refik Algan
 • Seyhan Erözçelik
 • Solmaz Kamuran
 • Tarık Günersel
 • Tolga Gümüşay
 • Ünal Özüak
 • Mahir Öztaş

Musicians

Painters and Caricaturists

 • Ali Güleç
 • Cem Dinlenmiş
 • Erdil Yaşaroğlu

Photographers

 • Bikem Ekberzade
 • Atıl Yalkut
 • Nihat Odabasi
 • Arda Guldogan

Business People

 • Abdullah Tecdelioğlu
 • Akın Özkan
 • Arif Obdan
 • Ateş Buldur
 • Bahadır Yasa
 • Berat Faruk Onur
 • Bülent YILMAZ
 • Cahit Alıravcı
 • Çiçekten Becel
 • Elif Şimşek
 • Erkan Kilimci
 • Görgün Taner
 • Hulusi Taşkıran
 • Ümit Hergüner
 • Ferhan Tinli
 • Gökhan Kıpçak
 • Halim Çün
 • Haluk Maga
 • Kaan Başaran
 • Murat Tacir
 • Süreyya Ciliv
 • Serdar Gençer
 • Levent İlgün
 • Vedat Akgiray
 • Ertugrul Karaoglu

Sportsmen

Kadıköy Maarif College Alumni “Kebap Day”

Kadıköy Maarif College Alumni gather every year in the school, usually on the third Saturday of June, to witness the distribution of last term’s new Diploma’s and enjoy the “Kebap Day” where a traditional dish “Talas Kebabı” is served, as it was served in the 50ies and 60ies, cooked by those times chef Faik “Usta”.

http://en.wikipedia.org/wiki/Kad%C4%B1k%C3%B6y_Anadolu_Lisesi

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s